MARCUS STONE

Group Partner
marcus.stone@lexstone.je
T: +44 1534 480 707

Marcus, jeden z partnerów założycieli Lexstone Lawyers, specjalizuje się w bankowości i finansach, zakładaniu funduszy inwestycyjnych, obsłudze banków kapitałowych, prawie spółek, transakcjach M&A, trustach i fundacjach. Regularnie doradza firmom powierniczym, administratorom funduszy oraz klientom prywatnym.

Marcus jest adwokatem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem prawnym.

Marcus odbył praktykę adwokacką w Crills Advocates (obecnie Walkers), następnie pracował w kancelarii Ogier. W czerwcu 2006 r kancelaria Ozannes z siedzibą na Guernsey zwróciła się do niego z ofertą założenia oraz poprowadzenia oddziału kancelarii w Jersey. Z niewielkiej kancelarii z jednym partnerem, Ozannes stał się jedną z wiodących na rynku i w niedługim czasie największą na Jersey oraz w pozostałych jurysdykcjach offshore (w wyniku fuzji z kancelaria Mourant w 2010r.). Od czerwca 2010 do listopada 2011 r. Marcus zarządzał zarówno departamentem funduszy inwestycyjnych jak i departamentem finansów i bankowości. W 2011 r. założył własną praktykę prawniczą w Jersey pod nazwą Hatstone Lawyers.

Marcus jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa spółek oraz finansów.

Marcus obecnie zasiada w zarządach wielu spółek mających swoją siedzibę na Jersey, Guernsey oraz BVI. W przeszlości był rownież członkiem zarzadu Channel Islands Securities Exchange Limited, gdzie aktywnie doradzał giełdzie w przedmiocie obrotu instrumentami finansowymi oraz papierami dłużnymi.

„Klienci chwalą pragmatyczne, bez zbednych nonsensów, podejście Marcusa Stone”
Chambers Global

„Klienci opisują go jako „szybkiego, skrupulatnego i błyskotliwego doradcę”
Chambers Europe

„Marcus rozumie komercyjny aspekt transakcji”
Legal 500